Na stránke agentúry, ktorá sprostredkuje luxusné spoločníčky som bola približne 2 dni, nejak som to vypustila z hlavy. Síce sme sa na spolupráci dohodli, ale zatiaľ sa mi život nejak nezmenil, naďalej som chodila do práce, bývala s rodičmi, stretávala sa so známymi a priateľmi.

V stredu večer mi však zazvonil telefón. Číslo z agentúry, " čo asi môžu chcieť?" pomyslela som si..."Ahoj Crystal (tak som sa na stránke volala), "tu je Klára, môžeš isť na dva dni do Amsterdamu?.Je to náš stály klient a potrebuje spoločníčku."
Tak toto by ma ani vo sne nenapadlo, takto rýchlo práca, zostala som prekvapene ticho, samozrejme som súhlasila. Zmiešané pocity? Ani nie, necítila som vôbec nič.
Vymenili sme si s Michaelom čísla a volali si ešte pre mojim odletom. Hneď po prvom telefonáte som sa na neho veľmi tešila. Bol veľmi milý, zaujímal sa o to, čo by som chcela robiť, kam by som chcela ísť, čo by ma potešilo, čo by mi urobilo radosť. Bola som z toho veľmi prekvapená, myslela som si, že bude naopak, direktívny a že luxusná spoločníčka musí "robiť to, čo povie klient". Nie, absolútne nie a to ani na stretnutí. Všetko sme plánovali spoločne, denný program, obed, večerný program, kam pôjdeme, atď. Boli sme partneri.
Blížil sa dátum, čas odletu, veľmi som sa tešila. Keď som si balila veci, uvedomila som si, že sa mu chcem páčiť. Dobrý začiatok... Nikdy predtým som lietadlo neletela a teraz som mala v Prahe dokonca prestúpiť. Informácie na letiskách sú výborne označené takže som všetko bez problémov zvládla, ten prestup tiež:).Letiská ako také som si maximálne užívala. Luxusné obchody, kaviarne, reštaurácie. Do letísk som sa normálne zamilovala a milujem ich dodnes, milujem cestovanie. Letiská sú magické miesta.
"Tak a čo bude teraz?" pýtala som sa v lietadle z Prahy do Amsterdamu. "Bude vysoký, tučný ešte tučnejší,plechavý,chlpatý? Čo bude?" Jeho foto som predtým nevidela... Ale čo je podstatné? To, či je krásavec, alebo či je slušný? Samozrejme to, či je slušný, za muža si ho brať nebudem, ak mi nebude sympatický, v živote ho neuvidím...

Amsterdam, som tu...Nádherné mesto plné histórie, zmes rôznorodej kultúry, slobody a tolerancie. Prekrásna zóna Damark, kráľovský palác, historické kostoly, živý trh Nieuwmarkt , romantická štvrť červených svetiel, zábavné múzeum Madame Taussaud´s, skanzen s veternými mlynmi, mesto kvetov, tulipánov. Toto všetko ma tu čaká.

Stretnutie malo byť v letiskovej hale, písal, že bude chvíľu meškať, najedla som sa, dala som si kávu a čakala. Bude to tento? Už ide. Bóóóóže tento nie... toto všetko sa mi preháňalo hlavou. Spoza chrbta sa ozvalo " lady Crytal?", otočila som sa a stres zo mňa opadol. Príjemný muž s pozitívnym úsmevom na tvári, jemne prešedivelé vlasy, vek okolo 50 potvrdzovali vrásky okolo pier a očí,snedá pleť,vyššia pestovaná postava, mladistvý štýl oblečenia. Proste sympaťák a obrovská kytica ruží."Yes its me"... takto začalo moje prvé stretnutie v Amsterdame. Pokračovanie nabudúce...