Taaaaak posledná úprava pred vstupom do príletovej haly, prvý dojem je to najdôležitejšie. Všetko je v poriadku, vlasy, make-up, kvapka jemného parfému, môžem ísť. Nezabúdajte, luxusná spoločníčka musí byť vždy veľmi prirodzená, nenápadná. Má pôsobiť pokial možno ako klientova partnerka.

"Are you Adriana?, Hello nice to meet you." How was your flight, dear Adriana? Was everything okay?" Ich záujem ma veľmi teší, i keď ide iba o zdvorilostnú otázku. Alebo naopak, práve pre tú zdvorilosť. Samozrejme, všetko prebiehalo bez problémov, tak ako vždy. Letiská sú veľmi dobre označené, preto stačia minimálne orientačné schopnosti. Nemusíte mať žiadne obavy dámy. Viac menej takto začína každé moje stretnutie.

Nie je pravidlom, že miesto stretnutia je vždy na letisku, môže to byť priamo v hoteli, alebo na inom dohodnutom mieste. V takomto prípade sa sama prepravujem taxíkom. Všetky náklady spojené s cestovaním hradí klient.

Tak ako väčšina iných mužov i Karl mi veľmi ochotne zoberie batožinu do jeho auta, alebo taxíka, ktorý je pristavený pred letiskom. Závisí od toho či tam žije, alebo i on pricestoval či už za prácou alebo zábavou. Karl je šarmantný 44 ročný gentleman z Dánska a podniká v oblasti najmodernejších technológií pre stomatológov.

Cesta z letiska je prvým zoznámením sa s mestom a ubieha rýchlo. Ak cestujeme s klientom spoločne, rozprávame sa o tom, či sme v meste prvýkrát, okrajovo kto čo robí,v akej oblasti? Ja ešte študujem, filozofiu,to je vždy vďačná téma:). Hlbšie sa o tom rozprávame keď je kľud, pri večeri, obede, na kavičke pri drinku...

V hoteli mám svoju izbu, Karl odišiel na pracovné stretnutie a ja mám viac ako 3 hodiny sama pre seba. To je to skvelé. Do Berlina som prišla na 2 dni, vybalím si veci, dám si sprchu a budem oddychovať.Hotel Hilton, v ktorom sme boli ubytovaní je nádherný, mám so sebou rozčítanú knihu tak si ju zoberiem so sebou do lobby. Dám si drink a budem čítať. Karl ma vyzdvihne, keď skončí. Máme v pláne neskorší obed a večer divadlo, neviem presne o čo ide, nebol čas:). Hmmmm zatvorím oči, zhlboka sa nadýchnem a do dnešného dňa cítim tú fantastickú atmosféru, celé stretnutie bolo úžasné, plné zábavy, príjemných chvíľ a pohody...

O divadle som pred odletom nevedela, malo to byť prekvapenie. Uuups, ale ja tým pádom nemám vhodné oblečenie,takže ešte musíme stihnúť nákupy:))))) Na nákupy si každá z nás nájde čas a vie ako to má zorganizovať:) Potrebujem šaty, topánky, šperky a nejakú tú listovú kabelku k tomu. V Berlíne určite nebude núdza o luxusné obchody:) Chcem sa pozrieť do jedného z najväčších nákupných centier v Europe obchodný dom KaDeWe.

Sprcha je skvelá vec, cítila som sa ako znovuzrodená. Keď som si v župane vyberala oblečenie do mesta, uvedomila som si, že sa mu chcem páčiť, výborný začiatok, pomyslela som si. Chystali sme sa na obed a nákupy a preto som zvolila športovo elegantný outfit spolu s jemný denným make-upom. Vlasy na hladko vyfúkané. V okolí hotela bol prekrásny park, dala som mu prednosť pred barom v lobby. Prechádzala som sa, rozmýšľala som, čistila som si myseľ. Mala som priateľa a náš vzťah po rokoch prechádzal obrovskou krízou, i to bol jeden z dôvodov, prečo som stretnutie s iným mužom chcela vyskúšať. Chcela som vedieť ako sa budem cítiť, čo budem cítiť, či budem smutná, alebo mi to bude úplne jedno... Hneď po návrate domov som sa s Petrom rozišla, zistila som, že inklinujem k starším,rozvážnejším mužom. Prácu luxusnej spoločníčky som robila viac ako 4 roky, viac menej počas celého štúdia. Vydala som sa za muža, ktorý je odo mňa starší o 15 rokov a spoznali sme sa na vianočnom večierku firmy, kde som po ukončení vysokej školy začala pracovať. Som šťastná a čakáme bábätko:)

"Dear Adriana, I will be in lobby in 30 minutes, Im in a taxi..." prišla sms. Vybrala som sa smerom k hotelu...."What do you like to eat?" Karl vybral vynikajúcu francúzsku reštauráciu. Rada skúšam nové veci a objednala som si slimáky, brrrr nikdy viac... Počas obeda sme sa mali stále o čom rozprávať, tiež mal vo vzťahu, teda vo vzťahoch :) krízu. Bol ženatý, mali s manželkou 3 deti, popri tom mal milenku, nevedel čo so sebou a mne sa potreboval vyrozprávať... Aj ma to celkom zaujalo, vypočula som si a povedala mu svoj názor. Zostali sme v kontakte a viem že happy end sa nekonal, rozviedol sa a po čase sa rozišiel i s milenkou. Zostal sám. Keď je koze dobre ide sa na ľad kĺzať, tak sa to hovorí?:).

Ufff to nebol moc dobrý nápad, najskôr na najesť a potom chodiť po nákupoch. Na šťastie je francúzska kuchyňa ľahká a za hodinku nám vytrávilo. V spomínanom obchodnom dome som zostala ohromená. Krása, luxus, rozmanitosť. Všetkého všade, od výmyslu sveta...kam skôr? Gucci?Prada?Christian Dior? Karl mal výborný vkus a nakupovanie ho neobťažovalo. Čítal si noviny, popíjal šampanské a odborným okom hodnotil môj výber. Hotovo! Nádherné večerné šaty z módnej dielne Christian Lacroix, spolu so všetkým potrebným, topánkami i doplnkami. Vlasy a make-up mi urobili v hotelovom salóne.

Zistila som, že balet nie je moja šálka kávy, činohra ma baví omnoho viac, ale zážitok to bol pekný. Tak ako som si užívala tento prvý deň, tak som si užila celé stretnutie. Karl je úžasný zrelý muž,gentleman s príjemným vystupovaním. Pri každom lúčení s ním mi úprimne zostalo smutno. Stretávali sme sa viac ako 2 roky. Stali sa z nás priatelia.