Ako začať? Bola som zamestnaná. Hneď po dokončení strednej školy som sa musela zamestnať. V tom čase som ani nemala chuť študovať ďalej. Tak ako väčšina luxusných spoločníčok i ja som pochádzala z chudobných pomerov. Hmmm... veľa krát rozmýšľam, či je to iba výhovorka, alebo je to dôvod prečo začneme s takýmto niečím... Pracovala som pre jednu nemenovanú belgickú firmu a mojou úlohou bola vstupná kontrola. Nudné, stereotypné, nezáživné. Ubíjalo ma to, denne 8 hodín v absolútnej diere. Dokonca som si tam našla i priateľa, skutočne, presne ten život, ktorý som nikdy žiť nechcela. Priemerná práca, priemerný priateľ, priemerný život, bŕŕŕŕ´. Vydržala som to takmer rok.

Jedného dňa som si počas pracovnej doby:))) čítala noviny. Na dvojstrane som našla niečo veľmi zaujímavé... Nadpis " Kto sú luxusné spoločníčky a aká je ich náplň práce?". Vo väčšine si prezerám iba obrázky, čítanie ma moc nebaví, ale toto ma zaujalo okamžite. Všetko bolo veľmi krásne popísané, úžasné a lákavé, no ale teda na konci článku bola adresa a telefónne číslo do agentúry, ktorá sa sprostredkovaním práce zaoberala. Ja som naozaj ani na sekundu nezaváhala, volala som tam na druhý deň a dohodla sa na stretnutí. Nerozumiem tomu, ale nebála som sa vôbec. Na stretnutí som bola so ženou niečo okolo 40tky, tmavé vlasy, nebola moc sympatická, to je fakt, ale veď na tom mi až tak nezáležalo. Boli sme spolu asi hodinu. Na stretnutí mi toho ani veľa nepovedala, skôr ona bola tá čo sa pýtala. Pýtala sa na moju výšku, váhu,miery,aké jazyky ovládam, to bolo trochu horšie... Jazyk som sa postupne naučila. Po stretnutí som odišla domov s tým, že sa mi ozvú. Prišla som domov a s mamou som sa o tom všetko porozprávala, mali sme a stále máme veľmi dobrý vzťah. Hovorila som jej o čom teda tá práca je, že budem teda cestovať po svete za klientom, ktorý si ma zavolá, bude potrebovať.

Po dvoch dňoch u nás doma zazvonil telefón, ešte pevná linka. Renáta, tak sa volala manažérka, mi hovorila, že sa im uvoľnil termín na fotenie a ak má záujem môžem prísť. Ráno som absolvovala úpravu nechtov, vlasov, nakúpilo sa oblečenie a vyrazili sme do Brna na fotenie. Počas fotenia ma prepadli prvé pochybnosti a strach, rozmýšľala som, že prečo... Viem, fotograf bol pán cca okolo 50tky, ja som nemala ani 19 rokov, pozerala som na neho a predstavovala som si ako s ním sedím na večeri, rozprávame sa, som mimo domova. Bol však veľmi slušný, milý a to bolo pre mňa rozhodujúce, to ako sa choval, nie to, ako vyzeral. Toto ma utvrdilo v tom, že to chcem vyskúšať. Fotenie trvalo celý deň. Fotky boli veľmi pekné a decentné. Bola som spokojná.

Priví klienti sa začali ozývať okamžite. Z práce som zatiaľ odchádzať nechcela. Mala som to do detailu premyslené, bola som v práci a keď bolo potrebné zobrala som si dovolenku, alebo voľno. V agentúre bolo práce veľmi veľa od začiatku, tak som sa neskôr rozhodla a dala som výpoveď.

Ako luxusná spoločníčka som pracovala 5 rokov. Precestovala som celý svet, bola som v Číne, v Amerike Južnej i Severnej, v Afrike, proste všade. Vyštudovala som vysokú školu, naučila som sa plynule 3 jazyky a momentálne úspešne podnikám. Vlastním úspešnú tlmočnícku a prekladateľskú firmu a postupne si plním svoje sny. Zaujímú Vás detaily tejto práce? Pokračovanie na budúce...:)